Nerwowość u 25-letniej osoby a kontakty z ludźmi

Jestem bardzo lękliwą osobą,ciągle chodzę z opuszczoną głową,czuję się mało inteligentna,z góry zakładam,że nie dam sobie rady,bo jakieś zadanie mnie przerasta...poza tym wszystko robię bardzo nerwowo,szybko,w napięciu.,nawet tak mówię,szybko,nerwowo...Zrezygnowałam po 2.tyg z pracy w markecie,bo nie dawałam rady nerwowo.Podziwiam,jak inni ludzie mogą ze spokojem pracować,nie przejmować się,wyglądają na zrelaksowanych,tylko ja się motam,a moją nerwowość widać od razu.Jak to zmienić?

Dzień dobry,
skoro lęk i niepewność tak bardzo zdominowały pani życie wydaje mi się, że warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Z tego, co pani opisała najlepszym kierunkiem będzie konsultacja i ewentualne podjęcie terapii u psychoterapeuty. Może poszukać pani pomocy w np. Poradni Zdrowia Psychicznego lub w prywatnym gabinecie. Przydatna może okazać się też konsultacja u psychiatry i rozważenie ewentualnego wspomagania lekami, jednak priorytetem powinna być praca psychoterapeutyczna.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl