Nerwowość w stosunku do mamy

Wczoraj wylądowałam w szpitalu, okazało się że mam osłabione serce prawdop. przez nerwy i prace. Ogólnie jestem osobą nastawioną pozytywnie do życia, nie cierpie kłótni i każdy kto mnie zna z poza domu uważa ze jestem osobą b. bezkonfliktową:) Ale jest jedna osoba która mnie strasznie denerwuje, czyli moja mama.. Cały czas się kłóci z Tata, który jest z natury spokojnym człowiekiem i cokolwiek by nie powiedział są kłótnie, ze mna jest tak samo. Jak słysze krzyki to jestem cała chora, co robić?

Ja tu widzę dwa problemy: po pierwsze, skoro nerwy osłabiły Pani serce, to znaczy, że ma Pani spore trudności z radzeniem sobie z emocjami. Być może bardzo Pani tłumi swoje uczucia, sama przed sobą, dlatego jest Pani taka spokojna - ale serce "wie lepiej", co tam w środku się dzieje. Drugi problem: wygląda na to, że nieświadomie weszła Pani w koalicję z tatą - wy jesteście ci spokojni, mama ta kłótliwa. Przeżywa Pani kłótnie rodziców jakby wciąż była Pani małym dzieckiem, w takim sensie, że to jest dla Pani w podobny sposób przerażające. Proszę pamiętać, że tata jest dorosłym człowiekiem i z pewnością wie, jak postępować z mamą, zna ją dłużej niż Pani. I że bardzo rzadko w małżeństwie jest tak, że jedna osoba jest wyłącznie dobra a druga wyłącznie zła. Myślę, że warto byłoby wybrać się do psychoterapeuty, żeby zrozumieć źródła Pani nerwowości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!