Nerwowość, wulgaryzmy u 18-latki

Witam. Mam 18 lat, i borykam sie z problemem nerwowości.. Denerwuje sie z byle powodu, wszystko mnie denerwuje, irytuje. Wpadam w szał, krzycze, a nawet wyzywam i używam wulgaryzmów.. Po każdym ataku szału myśle, że żle robie.. Najgorsze jest to, że ofiarą moich nerw najczęściej pada mój chłopak :/ obrażam sie na ng, za to, że powie coś nie tak, źle zareaguje, zrobi nie taką mine, napisze w sms-ie cos nie tak...nie ma dnia, żebym nie strzeliła przysłowiowego 'focha'. Chcę to zmienić , pomocy !

Witaj,
masz bardzo krytyczny wgląd w swoje problemy,co daje dużą nadzieję na skutecznośc poprawy.Jeżeli nie masz wokół osób wystarczająco życzliwych i potrafiących uspokoić Twoje emocje,zasięgnij pomocy psychologa,psychoterapeuty w najbliższej placówce oświatowej lub prywatnie.Może być bowiem tak,że osoby inne,niż chłopak wzbudzają zbyt duży lęk,którego z róznych przyczyn nie możesz lub nie masz odwagi ujawnić,więc kierujesz ten wybuch na najbezpieczniejsze obiekty.A przecież szkoda,prawda?
Trzymam kciuki i ciepło pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Rzeczywiście, warto coś z tym zrobić. Zależy Pani na chłopaku, ale problemy w radzeniu sobie z emocjami sprawiają, że zamiast bliżej, oddala się Pani od niego. Cierpi i on, i Pani. W radzeniu sobie z takimi problemami pomaga bardzo terapia schematu lub terapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam do podjęcia próby terapii.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska