Nerwowość, zimno i mrowienie w stopach oraz problemy z zasypianiem po odstawieniu marihuany

Witam, przez długi czas paliłem marihuanę i papierosy, ale dobrze się odżywiałem i trenowałem, nie palę już około 2 tyg. Mam problemy z zasypianiem, jestem nerwowy i czuję często zimno w stopach i mrowienie, nie wiem co się dzieje ze mną. Jeśli prowadzę życie bez palenia, czasami mam biegunkę i łapie mnie zmęczenie psychiczne i lęki. Proszę o pomoc! Z góry dziękuje!

Witam Pana serdecznie!

Dwa tygodnie to jeszcze niewystarczający czas na to by organizm mógł wrócić do normy. Jeśli przez długi czas poddawał się Pan wpływowi substancji toksycznych musi Pan teraz dać czas swojemu organizmowi na to by się z nich oczyścił. Generalnie przyjmuje się, że metabolity THC utrzymują się w zdrowym organizmie do miesiąca, tak więc proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.

Po tak długim okresie używania substancji psychoaktywnych warto także przeprowadzić podstawowe badania, aby skontrolować stan swojego zdrowia – proszę w tym celu zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu.

Co do kwestii związanych ze zmęczeniem psychicznym i lękami to może to być reakcja na odstawienie marihuany, jeśli jednak stan ten utrzymywałby się w Pana odczuciu zbyt długo wówczas zachęcałabym do skorzystania z porady psychologa. Warto sprawdzić, co jest źródłem pojawiających się lęków.

Pozdrawiam