Neuropatia czuciowa nerwu łokciowego

Wynik EMG -Neuropatia czuciowa nerwu łokciowego lewego. W zapisie EMG z mięśnia naramniennego lewego i dwugłowego ramiania prawego cechy uszkodzenia pierwotnie miogennego. Proszę powiedzieć co dalej i o czym to świadczy.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie uszkodzenia nerwu łokciowego jest najczęściej zachowawcze, podobnie jak w przypadkach uszkodzeń innych włókien nerwowych, zalecany jest masaż oraz wykonywanie ruchów biernych i czynnych.
Masaże i inne zabiegi fizykoterapeutyczne należy wykonywać codziennie. Nierzadko konieczne jest usunięcie blizny, która tworzy przeszkodę dla wyrastających włókien i jest powodem powstawania nerwiaków.
Z preparatów farmakologicznych w leczeniu uszkodzeń nerwu łokciowego podaje się przede wszystkim preparaty wielowitaminowe (zawierające głównie witaminy z grupy B oraz witaminę PP), które pozytywnie wpływają na regenerację i funkcję nerwów.
Uszkodzenie miogenne związane jest z uszkodzeniem samego mięśnia lub grupy mięśniowej najczęściej na skutek urazu, niedorozwoju, miopatii.