NFZ nie chce płacić za wizytę u psychiatry

Od jakiegoś czasu nie czuję się najlepiej psychicznie... Powiem szczerze - mam 21 lat, jestem spełniona zawodowo, mam wspaniałego chłopaka i zawsze byłam wulkanem energii... Nieodłącznym elementem imprez i otoczoną wspaniałymi ludźmi osobą... Od jakiegoś czas nie mam na nic ochoty... bez powdu... czuję się, jakby moje wnętrze zalewała gęsta, czarna smoła... nawet nie mam siły opisywać tego wszystkiego dokładnie... Podejrzewam, że mam depresję...

Umówiłam się na wizytę do psychiatry, czekałam na nią 3 tygodnie... Dzień przed wizytą dostałam telefon, że niestety nie ma pieniędzy z funduszu na moją wizytę i że jak chcę, mogę przyjść prywatnie... nie stać mnie na to, wizyta prywatna kosztuje majątek, wiem, że na jednej się nie skończy... Co ja mam zrobić...? MUSZĘ zobaczyć się z lekarzem, bo przestałam czuć chęć do życia... nie wiem, czy myśli samobójcze to nie za dużo powiedziane, ale... jest źle... Proszę mi doradzić, co ja mam zrobić... Nie wiem, ile jeszcze wytrzymam... ;(((((

Witam!

Niestety, pod koniec roku Narodowy Fundusz Zdrowia często kuleje, też nad tym ubolewam. Czy sprawdziła Pani wszystkie możliwości umówienia się na bezpłatną wizytę u psychiatry? Nie wiem, w jakim mieście Pani mieszka, ale w Polsce istnieje kilka organizacji wspierających walkę z depresją, może tam warto byłoby popytać?

Jeśli wszelkie inne źródła zawiodą, mimo wszystko namawiałabym Panią do umówienia się na prywatną wizytę. Psychiatra przepisze Pani leki, które powinny poprawić Pani samopoczucie. Jeśli lekarzowi uda się od razu dobrać odpowiednie dla Pani leki, jedna wizyta może okazać się wystarczająca.

Chciałabym też zwrócić Pani uwagę na fakt, że w leczeniu depresji bardzo ważną rolę odgrywa psychoterapia. Pomoc psychoterapeutyczną można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego. Z moich informacji wynika, że w ramach NFZ w ciągu roku można odbyć 25 sesji terapii krótkoterminowej i 75 sesji terapii długoterminowej. Dlatego zachęcałabym Panią do skontaktowania się z Poradnią Zdrowia Psychicznego w Pani mieście. Tam powinna Pani uzyskać potrzebne informacje.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.