Nie chcę z nim być, ale jeśli znowu będzie próbował popełnić samobójstwo?

Mam 17 lat. Kilka miesięcy temu poznałam chłopaka, który kiedyś próbował popełnić samobójstwo, ma 18 lat. Spotykałam się z nim, jednak poza lubieniem go, z mojej strony, o niczym innym nie było mowy. Jednak on twierdził, że mnie kocha.

Doszłam do wniosku, że nie ma sensu tego dalej ciągnąć i powiedziałam mu, że nic z tego, bo nie jestem w stanie panować nad swoimi uczuciami do takiego stopnia, by go pokochać. Kilka dni temu znowu próbował coś ze sobą zrobić. Był kilka minut w stanie śmierci klinicznej. Teraz jest w szpitalu. Ja się za to wszystko obwiniam... Przeżywałam istny koszmar, bo wiedziałam, że to zrobi, jednak nie byłam w stanie mu pomóc... Nie odzywał się do mnie, ale teraz już ze sobą piszemy.

I tu moje pytanie: co ja mam teraz zrobić? Jeśli będę utrzymywać z nim kontakt, wtedy on nadal będzie miał nadzieję, że między nami coś będzie. A ja chyba nie jestem w stanie z nim być, bo za bardzo się boję, że jak mnie straci to znowu to zrobi. Z drugiej strony, jeśli teraz go zostawię, to on się załamie... Błędne koło bez wyjścia. Nie wiedziałam do kogo się z tym zwrócić, dlatego tu piszę.

Witam!

Sytuacja, którą opisujesz pozwala wnioskować, że Twój kolega stosuje wobec Ciebie szantaż emocjonalny. Jeżeli jesteś pewna, że ze swojej strony nie zdobędziesz się na głębsze uczucie - to proponowałabym abyś zakończyła tę znajomość.

Chciałabym również zaznaczyć, że nie powinnaś obwiniać się za jego próbę samobójczą - masz prawo do decydowania o sobie i o tym z kim chcesz się związać.

Warto, aby rodzina tego chłopaka zapewniła mu dostęp do leczenia psychiatrycznego i psychologicznego. Możesz im zasugerować, że kolega sam sobie nie poradzi i w ten sposób mu pomóc.

Pozdrawiam