Nie chudnę po porodzie mimo diety

Witam. Mam 23 lata, 160 cm i obecnie ważę 80 kg. Przed ciążą ważyłam 65 kg. Od porodu minęło już 5 miesięcy, a ja pomimo stosowania diety (5 regularnych posiłków) i umiarkowanej aktywności fizycznej, nie schudłam ani grama. Cały czas karmię piersią. Zawsze miałam problemy z wagą. Proszę o pomoc.
23 LAT ponad rok temu

Witam!

Myślę, że dopóki karmi Pani piersią, nie powinna Pani stosować diety odchudzającej. Proszę natomiast zwiększyć aktywność fizyczną. Może Pani jeździć na rowerze stacjonarnym (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych), chodzić na zajęcia typu mama i dziecko. Możliwości jest naprawdę sporo.

Musi kierować się Pani następującymi zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze -  unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Proszę także udać się do lekarza w celu wykonania badań, m.in. poziomu hormonów. Być może przyczyną nadmiaru masy ciała są jakieś zmiany w organizmie.

Pozdrawiam ciepło!