Nie czuję się ze swoją wagą dobrze. Powinno tak być?

Witam. Mam 14 lat. Mój wzrost to ok. 162cm przy wadze 59kg. Według kalkulatora BMI mam prawidłową wagę (choć u lekarza mówią mi różnie. raz, że mam skłonność do nadwagi, lecz nadwagi jeszcze nie mam, a gdzie indziej, że mam nadwagę), lecz ja nie czuję się w swoim ciele dobrze, szczególnie od pasa w dół. Mam masywne nogi, grube uda. Tego w sobie najbardziej nie lubię. Nie czuję się pewna siebie, gdy noszę krótkie spodenki czy strój kąpielowy. Głupio czuję się, gdy podczas kupowania spodni muszę prosić o większy numer już któryś raz z rzędu. Co mogłabym zrobić w związku z nogami? Da się je jakoś odchudzić? Bardzo proszę i dziękuję za poradę.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie przejmuj się, Twoja masa ciała mieści się w normie.
Ze względu na czas zbliżających się wakacji, polecam Ci zwiększenie aktywności fizycznej.
Spędzaj jak najwięcej czasu aktywnie.
Pamiętaj, że cały czas się rozwijasz, rośniesz, przez co spodnie rzeczywiście mogą wydawać się za małe.
Zajrzyj na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
oraz na www.abccwiczenia.pl
Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego ciała, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoimi rodzicami.

Pozdrawiam