Nie mam miesiączki po raz kolejny, a testy negatywne - co się ze mną dzieje?

Zacznijmy od tego, że zawsze był okres regularny i było OK, a teraz nie mam okresu - powinien być 31 sierpnia i się spóźnia. Dwa miesiące temu też tak miałam również zrobiłam test, ale był negatywny i po miesiacu była krótka miesiączka - teraz jak widac jej nie ma, zrobiłam test, ale negatywny. Co się ze mną dzieje?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powodem nieregularnych miesiączek są zaburzenia hormonalne. Mogą być one związane z wakacyjną zmianą klimatu, a mogą zwiastować poważną chorobę. Jeżeli nie powróci regularna miasiączka proszę się udać do lekarza ginekologa-endokrynologa, który zbierze dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania poziomu hormonów, w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!