Nie mam objawów ciąży, a bardzo bym chciała. Co dalej?

Witam, w lipcu moja miesiączka spóżniła się dość trochę, byłam na badaniu u gin. powiedział że endometrium mam bardzo duże i wszystko wygląda dobrze że może będzie z tego ciąża. Okazało się jednak że miesiączka przyszła i trwała 3 dni, ale była słaba. Teraz znowu się spóżnia już drugi miesiąc, robiłam test, ale wyszedł negatywnie :(.

Nie wiem co o tym myśleć, co to może być? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam dalej robić. Co myśleć o tej sytułacji? Chciałabym bardzo żeby się okazało, że to ciąża, jednak nie mam żadnych typowych objawów.

Proszę o pomoc:), z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Za zaburzenia miesiączkowania odpowiedzialne mogą być zmiany hormonalne w Pani organiźmie, na przykład hiperprolaktynemia, której towarzyszą zwykle długie i nieregularne cykle. W takich warunkach zajście w ciążę może być utrudnione, a nawet niemożliwe. Należy udać się do lekarza ginekologa, który po zdiagnozowaniu przyczyny nieregularnych cykli zleci odpowiednie leczenie, tak by umożliwić Pani zajście w ciążę i jej szczęśliwe zakończenie.

Pozdrawiam serdecznie!