Podłużne zaczerwienienie skóry po ukąszeniu przez kleszcza

2 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz. Usunąłem go nieostrożnie, po ok. 2 dniach od ukąszenia. W miejscu ukąszenia nie pojawił mi się rumień lecz podłużne zaczerwienienie skóry (3 cm). Czy mam się udać do lekarza, czy czekać na dalsze skutki?

Lek. Izabela Brym

Witam.

Zmiana skórna opisana przez Pana, jest najprawdopodobniej nieswoistą zmianą po ukąszeniu, nie związaną z boreliozą. Pewność co do charakteru zmiany, będzie Pan miał jednak dopiero po wykonaniu badań przeciwciał przeciwko boreliozie.