Nie mam sutków - czy jestem na coś chora?

Dzień dobry!

Mam 15 lat i mam straszny problem, ponieważ nie mam sutków - zamiast nich mam jakby skrawki skóry, które mogę sama wyciągać, ale to boli. Sutków nie mam od momentu kiedy zaczęły rosnąć mi piersi, czyli ok. 6 klasy. Drugim moim problemem jest to, że w obu piersiach mam dużo guzów na całej piersi. Bardzo się boję o tym komuś powiedzieć. Proszę o pomoc!

15 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niektóre kobiety mają tzw. wklęsłe lub płaskie brodawki. Jest to wariant normy i jeśli występuje symetrycznie, czyli po obu stronach, oraz nie pojawia się nagle, to stan ten nie wymaga diagnostyki i nie stwarza powodów do niepokoju. Guzki wyczuwalne w obrębie piersi mogą natomiast być objawem samego wzrostu piersi bądź są to jakiegoś typu zmiany, najprawdopodobniej o charakterze łagodnym.
Powinnaś zgłosić się do lekarza ginekologa, który Cię zbada, gdyż nie jest możliwe stwierdzenie niczego na pewno na podstawie samego opisu, przez internet.
Pozdrawiam serdecznie!