Nie mogę schudnąć mimo uprawiania sportu

Chlopak 16 lat Wzrost 176 Waga 85kg co rb ? uprawiam sport Pomocy
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście twoje BMI wynosi 27.44 kg/m2 co oznacz iż masz tendencję do nadwagi. Prawidłowo wskaźnik BMIdla twojego wieku powinieni znajdować się w przedziale 17.1 - 24.2 kg/m2 . Czy leczysz się na jakieś choroby. Czy nie odczuwasz zmęczenia podczas nieznacznego wysiłku. Warto w tej sytuacji zmodyfikować swoja dietę. W szczególności należy odrzucić pokarmy zawierające tzw. puste kalorię np. fast foody, słodycze. Proponuję abyś wykonał także badania m.in. hormonów tarczycy. TSH fT3, fT4 oraz dodatkowo poziom ACTH.