Nie mogę schudnąć - przyczyny

Witam. Mam 26 lat jestem po dwóch ciążach. Ważę 70 kg i mam 170 cm wzrostu. Nie pracuję, ale w domu mam dosyć zajęć. Każdego dnia ćwiczę 35min jest to motylek, ćwiczenia aerobowe oraz 40min rowerek stacjonarny oraz dwa razy w tygodniu 60min aerobik. Nie jem słodyczy, jem cztery posiłki dziennie, ostatni posiłek mam o godz. 18.00, a stosuje po prostu dietę MŻ. Ciemne pieczywo słonecznikowe pełnoziarniste, makarony, jogurty, serki 0% i nie potrafię schudnąć. Waga stoi w miejscu od ponad miesiąca, a ćwiczę półtora miesiąca i moim największym problemem są uda. Bardzo chciałabym, aby były szczuplejsze (obwód uda 60c m), a ogólnie chodzi o wewnętrzną stronę ud.
26 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Reguły, które stosuje Pani w swojej diecie są dobre. Ważne, aby spożywać 4-5 posiłków w regularnych odstępach czasowych. Śniadanie powinno być spożyte do godziny po przebudzeniu, natomiast kolacja na ok. 3h przed snem. Warto nieco urozmaicić dietę - nie wspomniała Pani nic o produktach mięsnych oraz rybach, które są bardzo istotne w diecie, a także warzywach i owocach- źródle witamin i błonnika. Proszę pamiętać także o piciu dużej ilości płynów - co najmniej 1,5 litra wody mineralnej (lub zielonej/czerwonej herbaty) dziennie.

Zastój wagi może wynikać z kilku czynników. Bardzo prawdopodobna w Pani przypadku jest rozbudowa tkanki mięśniowej (ćwiczy Pani od 1,5 miesiąca), która waży więcej niż tkanka tłuszczowa. W żadnym wypadku nie należy wtedy redukować ilości spożywanych posiłków. Trzeba cierpliwie czekać. Nie napisała Pani ile kalorii stara się spożywać dziennie. To bardzo istotne - zwłaszcza przy stosowaniu treningu.

Powodzenia!

Pozdrawiam