Nie mogę spać i boję się, że oszaleję. Co mi jest?

Dzień dobry. Zwracam się z pytaniem, co może mi dolegać. Zaczeło się od tego, że nie mogłem spać, budziłem się przy zasypianiu jakby mnie jakaś myśl budziła. Później nie mogłem w ogóle zasnąć.

Trwało to kilka nocy, potem pojawiło się dziwne uczucie w głowie w ciągu dnia (jakby odrealnienie) i cały chodziłem roztrzęsiony, jakbym się bał o własne zdrowie, do tego po jakimś czasie pojawiły się głupie myśli, np. że mogę komu coś zrobić albo oszaleję.

A teraz czuję, jakbym miał dostać za chwilę szału w głowie i jestem cały roztrzęsiony. Bardzo proszę o POMOC.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Brak snu może spowodować poczucie odrealnienia. Proponowałabym, abyś skonsultował się z lekarzem - być może będziesz potrzebował leczenia farmakologicznego. Zachęcam jednak do tego, abyś nie zwlekał z poszukiwaniem pomocy - tylko w wyniku bezpośredniego kontaktu będzie można stwierdzić co Ci dolega.

Warto, abyś zastanowił się także, co może być przyczyną problemów z zasypianiem - być może pojawiły się w Twoim życiu jakieś czynniki stresogenne? Wówczas należałoby zastanowić się nad wizytą u psychologa.

Pozdrawiam