Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nie mogę zajść w ciążę. W czym może tkwić problem?

Mam 7 letnią córkę z poprzedniego małżeństwa. Ciąża przebiegła prawidłowo i mała urodziła się w terminie. Z moim obecnym mężem staraliśmy się o dziecko przez trzy lata, bezskutecznie. Lekarze stwierdzili, że oboje jesteśmy zdrowi. W końcu zaszłam w ciążę, ale niestety okazała się pozamaciczna :(.

Już minęło 7 miesięcy i znowu zaczęliśmy próbować, ale nic z tego nie wychodzi… Proszę choć podpowiedzieć, co może być nie tak? W czym tkwi problem? Tak bardzo chcemy mieć dziecko… Dziękuję.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Na pewno rozumie Pani, że nie da się zdiagnozować przyczyn niepłodności przez internet. Zresztą fakt zajścia w ciążę pozamaciczną świadczy, że najprawdopodobniej nie są Państwo bezpłodni. Fakt zajścia w ciążę pozamaciczną może wskazywać, że jajowód posiada ograniczoną drożność, tym bardziej po operacji. Może być to związane z endometriozą lub przebytymi w przeszłości zapaleniami przydatków i może być wskazaniem do IVF.

Radzę starać się o dziecko nadal, monitorując ewentualną ciążę pod kątem miejsca zagnieżdżenia, a jeśli nadal nic nie będzie wychodzić udać się do dobrej kliniki leczenia niepłodności.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy