Nie podobam sie sobie i chłopakom. Jak to zmienić?

Dzieńdobry. Mam na imie Julka. Mam 12 lat. Nie podoba mi się we mnie to że mam małe piersi, ważę 48 kg a mam 156 cm wzrostu, mam krzywe zęby i kręgosłup. Nie podobam sie nikomu. Jestem brzydka. Chłopacy uważają mnie za kumpla (chłopaka). Co robic żeby to sie zmienilo? PROSZE POMÓŻCIE!

Witaj. Wymieniłaś 3 problemy, którym można zardzić:

1) Nie każda dziewczyna rozpoczyna dojrzewanie w tym samym czasie. Być może Twoje koleżanki mają już wydatne piersi ale na Twoje też przyjdzie czas. Nie martw się jeśli proces dojrzewania przebiega prawidłowo to za kilka miesięcy a może za rok - dwa Twoje piersi wyraźnie urosną. Jeśli masz wątpliwości czy wszystko jest w porządku poproś rodziców by zabrali Cię na rozmowę z ginekologiem.  Poza tym nie wszyscy chłopcy lubią duże piersi około połowa woli małe.

2) Krzywe zęby to poważny problem. Nie tylko kosmetyczny ale przedewszystkim zdrowotny. Jeśli takie pozostaną możesz za kilkanaście lat mieć szereg problemów od pojawiającej się próchnicy po obluzowanie zębów i wypadania. Dlatego koniecznie idź do dentysty, zaleci aparat i nim się obejżysz zęby będą proste. Taki aparat nie jest zbyt ładny ale za półtora roku jak go zdejmiesz Twoje zęby będą równiutkie i śliczne.

3) Problemy z kręgosłupem są jeszcze poważniejsze niż z zębami. Koniecznie ale to koniecznie musi Cię zobaczyć ortopeda. Dzisiaj krzywy kręgosłup może być przyczyną nieładnego wyglądu ale już za parę lat może to być kalectwo. Na szczęście w Twoim wieku łatwo się leczy takie wady - istnieją specjalne ćwiczenia korekcyjne najczęściej organizowane w szołach. Jest to tak jakby dodatkowy W-F tyle, że zdrowszy dla Twojego kręgosłupa. (Sam chodziłem - nic strasznego)

4) Twoja waga jest idealna.

Głowa do góry! w dzisiejszych czasach wszystkie Twoje problemy są do rozwiązania, a chłopcy jeszcze się będą o Ciebie bić. Tylko musisz zadbać o wszystkie 3 w/w punkty.