Nie wiem, co mam ze sobą zrobić...

Witam, mam 30 lat i mam poważny problem, a właściwie to wydaje mi się, że ja sama jestem jednym, dużym problemem. Od jakiegoś czasu jestem bardzo nerwowa, czuję, że moje problemy mnie przerastają. Najmniejsza drobnostka doprowadza mnie do szału, nawet moje dziecko mnie denerwuje. Płacze bez powodu nagle, czasami mam ochotę albo wyjść i iść prosto przed siebie, albo popełnić samobójstwo. Nie mogę tego zrobić, bo mam małe dziecko i tylko ono trzyma mnie przy życiu. Ostatnio zmieniłam miejsce pracy, teraz pracuję sama i nie potafię się z tym pogodzić (po prostu się boję, nie wiem czego). Jak do tej pory, nie miałam problemów w pracy, tak teraz przed wyjściem do pracy boli mnie brzuch, czuję, że nie mam ochoty tam jechać. A jak już jestem w pracy, to mam ochotę stamtąd uciec. Zaczynam miec sama siebie dość, nie wiem, co mi jest, najchętniej bym cały czas spała i w ogóle się nie budziła. Proszę, pomóżcie mi... PS Niestety, w mojej miejscowości jest tylko jeden lekarz z kontraktem z NFZ (który mi nie pomoże, a wiem, bo moja znajoma u niego była i wróciła z jeszcze większym dołem niż tam poszła), a na prywatnego mnie po prostu nie stać, a może jesteście mi w stanie kogoś polecić? Jestem z okolic Katowic.

Witam serdecznie!

Skoro użyła Pani sformułowania, że wydaje się Pani, że „jest jednym, dużym problemem”, to zapewne jest już Pani bardzo zmęczona swoim stanem. Napady płaczu i wściekłości świadczą prawdopodobnie o nieradzeniu sobie ze stresem, który w ostatnim czasie jeszcze narasta z powodu zmiany miejsca pracy i trudności w zaadaptowaniu się do nowego środowiska.

Niestety, opisała Pani również, iż pojawiły się u Pani nadmierna senność, bóle brzucha w określonych sytuacjach i myśli samobójcze. Niewątpliwie nasuwa to konieczność wizyty u psychologa. Wspomniała Pani, że znajoma była u lokalnego psychologa i nie była zadowolona. Czasami bywa jednak tak, że dany psycholog jednej osobie będzie bardzo odpowiadał, a innej zupełnie nie. Skoro wizyty są darmowe, mogłaby Pani spróbować jednak wybrać się do niego, tak aby móc samej zadecydować, czy jest on Pani zdaniem kompetentny czy nie.

Niestety, nie jestem w stanie polecić Pani nikogo konkretnego z okolic Katowic, ale w takiej sytuacji pomocny jest zawsze Internet, ponieważ nierzadko można znaleźć różne opinie o danym specjaliście i skorzystać ze wskazówek większej liczby osób. Gdyby miała Pani trudności w dostępie do psychologa, może Pani również zarejestrować się na wizytę do psychiatry, a dopiero w następnej kolejności korzystać z pomocy psychologa. Ważne, aby Pani mimo utrudnień, które niestety są na razie normą w naszym kraju, nie poddawała się i próbowała uzyskać pomoc, bo jest ona Pani potrzebna.

Życzę powodzenia i pozdrawiam!