Nie wiem co mi dolega...

Witam, Piszę do Panstwa bo nie wiem czy dzieje sie ze mną coś złego czy to normalne zachowanie?? A mianowicie jestem w Angli mam problem z praca od dluzszego czasu, miewam rozne zachowania, casem jestem szczesliwa a czasem, nie mam humoru milcze nie rozmawiam z niekim tylko wciaz mysle, nie potrafie sie cieszyc zyciem, ciagle placze, nie mam apetytu, nie che mi sie wychodzic z domu, czasem mysle o tym co zrobic samej sobie aby wszyscy mieli swiety spokoj choc to sa tylko mysli na chwile. proszę o rade.

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Problemem, który wymienia Pani w pierwszej kolejności jest brak/problemy w pracy i to zdecydowanie mogło wywołać wymienione przez Panią objawy. Dodatkowo stan ten trwa już jakiś czas, a mieszka Pani poza granicami Polski, co również może być w tym przypadku dodatkowym czynnikiem stresującym.
Powinna Pani udać się na konsultację z psycholgiem, który może skierować Panią również na wizytę do lekarza psychiatry.
Moim zdaniem dobrze byłoby się trochę oderwać od myśli o pracy i jej ewentualnym poszukiwaniu. Np. poprzez wyjazd, zmianę otoczenia, zaabsorbowanie uwagi czymś nowym, ciekawym.
Pozdrawiam serdecznie,