Nie wiem co mi dolega - proszę o radę

Witam, a więc zacznę od początku od kilku miesięcy mam problem z połykaniem śliny i ból w klatce piersiowej co promieniuje na lewa stronne pleców w gardle jakby cos stało ciężko mi również oddychać a wszystko nasila się  wieczorem. Cztery miesiące temu zmarła mi mama już nie wiem co to jest idę teraz do lekarza i nie wiem co mu powiedzieć? Czy to może być astma? Czasami nawet nie mogę zjeść kolacji bo nie mogę połknąć a przy tym jest ciężkie oddychanie, nie mogę się  nawet wydmuchać nosa jest mi ciężko a jak pójdzie cos z nosa to i z gardła zielona flegma. Proszę napisać co to może być mam 32lata i martwię się  bo nigdy nie chorowałam. Dziękuje i czekam na szybka i prosta odpowiedź. Iwona
32 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Z dolegliwościami, o których Pani wspomina należy zgłosić się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i na tej podstawie będzie mógł postawić rozpoznanie. Szczególnie istotne jest sprawdzenie, czy dolegliwości bólowe w klatce piersiowej są spowodowane nieprawidłościami ze strony układu krążenia.
Co powiedzieć lekarzowi? Opowiedzieć szczerze o swoich dolegliwościach i objawach oraz kontekście w jakim się pojawiają.
Pozdrawiam