Czy wyniki badań świadczą o boreliozie, czy to jednak stwardnienie?

Witam.

Mam pytanie dotyczące wyników: western blot IgM - ujemny, a western blot IgG - graniczny. Czy mogę mieć boreliozę? Lekarze zdiagnozowali, że mam stwardnienie zanikowe boczne, ale wiem, że borelioza ma identyczne objawy. Byłem u lekarza, zrobiłem testy, tylko czekam na wizytę. Czy to może być borelioza??? Mam nadzieję, bo boreliozę można leczyć.

Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety, nie mam dobrych wiadomości. Borelioza w Pana przypadku jest mało prawdopodobna. Proponuję jednak powtórzyć wyniki - ułatwi to postawienie właściwego rozpoznania.