Nie wiem, co to jest - może pękające naczynka?

Mam 13 lat, ważę 61 kg i mam 160 cm wzrostu i nie wiem, co to jest, więc opiszę, a i nie jestem w ciąży, bo mam okres. W kroku mi jakby pękają naczyńka, bo mam takie czerwone kreski i trochę ich dużo. A i kiedyś mi w oczach tak jakby popękało, miałam mocno czerwone. Od czego to jest, że mi pękają w kroku naczynka, czy coś w tym stylu? A jak nie naczynka, to co? Proszę o pomoc, może jakąś maść? A może z otyłości czy co? Tylko nie do lekarza. PROSZĘ O POMOC.

Witam!

Twój opis jest bardzo niedokładny, dlatego ciężko mi stwierdzić, co stanowi Twój problem. Wydaje mi się, iż może Ci chodzić o rozstępy skórne, które początkowo są czerwone, a z czasem blekną. Ich przyczyną są gwałtowne zmiany w masie ciała. Związane jest to także z procesem dojrzewania. Zapobieganie powstawaniu rozstępów polega na ustabilizowaniu masy ciała i uniakniu gwałtownego tycia, jak i chudnięcia. Polecam Ci konsultację lekarską.

Pozdrawiam