Nie wiem, co to jest - może pękające naczynka?

Mam 13 lat, ważę 61 kg i mam 160 cm wzrostu i nie wiem, co to jest, więc opiszę, a i nie jestem w ciąży, bo mam okres. W kroku mi jakby pękają naczyńka, bo mam takie czerwone kreski i trochę ich dużo. A i kiedyś mi w oczach tak jakby popękało, miałam mocno czerwone. Od czego to jest, że mi pękają w kroku naczynka, czy coś w tym stylu? A jak nie naczynka, to co? Proszę o pomoc, może jakąś maść? A może z otyłości czy co? Tylko nie do lekarza. PROSZĘ O POMOC.
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Twój opis jest bardzo niedokładny, dlatego ciężko mi stwierdzić, co stanowi Twój problem. Wydaje mi się, iż może Ci chodzić o rozstępy skórne, które początkowo są czerwone, a z czasem blekną. Ich przyczyną są gwałtowne zmiany w masie ciała. Związane jest to także z procesem dojrzewania. Zapobieganie powstawaniu rozstępów polega na ustabilizowaniu masy ciała i uniakniu gwałtownego tycia, jak i chudnięcia. Polecam Ci konsultację lekarską.

Pozdrawiam 

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty