Niebieska płukanka wybielająca zęby a żel

Witam. Zaczęłam wybielać zęby 1xdziennie żel biała perła. I mam pytanie-czy wybielając zęby mogę 2xdziennie po umyciu zębów płukać także zęby płukanką wybielająca z białej perły? Pytam ponieważ ta płukanka na niebieski kolor a przy wybielaniu zębów powinno się stosować białą dietę. Czy w związku z tym płyn wybielający zęby można używać w trakcie wybielania zębów czy poczekać aż zakończę całe wybielanie? Dziękuje Gosia

Witam, rzeczywiście jest taka zasada, że w trakcie wybielania i około 2-a tygodnie po wybielaniu powinno się stosować tzw. białą dietę.Ma to duże znaczenie, ponieważ zęby w tym czasie, na skutek działania preparatów wybielających, chłoną barwniki. Pozdrawiam

Pasty i płukanki nie działają wybielająco, jedyny skuteczny i bezpieczny efekt wybielania można osiągnąć podczas wybielania w gabinecie stomatologicznym.