Niebolesny guzek na nodze, który powiększa się przy napinaniu mięśni

Witam serdecznie. Od kilku ładnych lat mam na nodze jakiś niebolesny guzek, który powiększa się przy napinaniu mięśni. W dotyku jest bardzo miękki jakby był pusty w środku. Czy możecie mi odpowiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć?Wrzuciłem filmik na youtube, proszę oto link: http://www.youtube.com/watch?v=sqh7Xo-TRb8&feature=youtu.be

Mikołaj Cyganok

Witam! Opisywany i pokazywany "guzek" może być m.in. żylakiem. W momencie kiedy napina pan mięśnie, krew z naczyń głębokich goleni za sprawą pracy tzw. "pompy mięśniowej" przesuwa się przez zespolenia naczyń przeszywających do krążenia powierzchownego goleni, co objawia się uwidocznieniem żylaka. Przede wszystkim sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który odpowiednio pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-terapeutycznym.