Niecharakterystyczne węzły chłonne szyi a zmiany nowotworowe
Witam Co oznacza w usg takie stwierdzenie: kilka niecharakterystycznych węzłów chłonnych na szyi ( do 18 mm) w pachwinie ( do 14mm) o rozmiarach w normie? Czy to oznacza ze maja charakter rakowy?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
70 poziom zaufania
Charakter zmian węzłowych można określić dopiero po biopsji węzła. Prawidłowe węzły chłonne mają poniżej 1cm, a węzły chłonne pachwinowe poniżej 1,5cm.
Proszę zgłosić się z wynikami USG do lekarza , który zlecił to badanie.
Pozdrawiam