Niechęć do obracania się u 4-miesięcznej córki

Witam Mam 4 miesięczną córeczkę. Martwi mnie, że nie bardzo chce sie obracać z brzuszka na plecki i odwrotnie.Robiła to będą mniejszą a teraz przestała. Dodatkowo od kilku dni budzi sie bardzo często w nocy co 1,5 h. Dodam, że jest karmiona piersią. Z czego może to wynikać oraz jak często powinno budzić sie w nocy 4 miesieczne dziecko. W dzień nie sypia za wiele około 1,5 h w 3 drzemkach pół godzinnych, czy mozna to jakos zmienić? Z góry dziekuje za odpowiedz

Milena Lubowicz

Dzieci karmione piersią potrafią się budzić w nocy bardzo często, mogą być głodne albo chcą zaspokoić potrzebę bliskości. Myślę, że gdy zacznie Pani podawać produkty uzupełniające dietę, może pomóc włączenie kolacji np. w postaci kaszki. Jeżeli zaś chodzi o rozwój dziecka, proszę udać się do pediatry, który oceni czy są powody do niepokoju, gdyż bez badania dziecka nie jestem w stanie tego stwierdzić.
Pozdrawiam