Niechęć do wychodzenia z domu a depresja

Piszę jeszcze raz ponieważ moja wcześniejsza treść była odrzucona. Pisałam,że przechodziłam hospitalizację wielokrotnie i uczęszczałam na terapię do psychologów i psychiatrów,ale nadal nie mogę się pozbyć depresji ani lęków i niechęci do ludzi,nie wychodzę z domu. Obecnie mieszkam w Irlandii z mężem i nie pracuje,także terapie odpadają bo zwyczajnie mnie na nie nie stać,więc napisałam na tej stronie prosząc o pomoc,w jaki sposób mogę się uporać chociaz z moimi silnymi lękami. Może mam autyzm ?

Witam,
depresja jest chorobą, którą należy leczyć, jej etiologia i przebieg jest zbyt złożona, abym mogła pomóc drogą wirtualną. Najlepsze efekty daje połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Jeśli jest Pani ubezpieczona w Irlandii może Pani skorzystać z terapii refundowanej. Bardzo ważna jest profesjonalna pomoc.
Życzę Pani trwałej poprawy zdrowia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie jest możliwe wy/leczenie przez portal internetowy.
Pozostaje Pani skorzystać z leczenia z Irlandii; warto też poszukać polskojęzycznych lekarzy/psychoterapeutów.

Witam,
W Pani przypadku istotny jest odpowiedni dobór leków, jeśli jakieś nie działały bądź dawały efekty uboczne, to trzeba się stale konsultować co do rodzaju i dawki z lekarzem psychiatrą. Podkreślam ważna jest stała opieka psychiatryczna, wizyty w odstępach zgodnie z zaleceniem specjalisty. Kontakt z lekarzem musi być osobisty. Warto więc poszukać refundowanej pomocy psychiatrycznej w Irlandii, ewetualnie (jeśli są takie możliwości) zamówić wizytę domową.
Jeśli chodzi o psychoterapię, wielu psychoterapeutow pracuje również przez skype, mozna nawiązać współpracę poprzez sesje on-line ze specjalistą z Polski. Niestety tego typu portal służy wyłącznie do tego, by odpowiednio zaproponować metody pomocnych oddziaływań.
Warto się zmobilizować, z tego co Pani pisze, Pani stan znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, warto zawalczyć o większą radość życia dla siebie i rodziny.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak