Niechęć, lęk i wrogość wobec małżeństwa

Mam 22 lata. Odczuwam wielką niechęć, lęk i wrogość wobec małżeństwa. Nigdy nie byłam w związku. Jednocześnie nie chciałabym zostać starą panną, brakuje mi bratniej duszy, drugiej połówki. Żyję w napięciu, wewnętrznym konflikcie. Jaka jest przyczyna tej gamofobii? Jak pomóc ją zwalczyć? Czy chęć posiadania bratniej duszy płci przeciwnej jest czymś złym?

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii i przyjrzenia się głębszym przyczynom (emocjonalnym i osobowościowym) tego konfliktu. Psychoterapia pozwoli Pani także rozpocząć proces zmiany.