Niechęć partnerki do masturbacji

Witam! Moja partnerka, z którą dotychczas nie doszło do stosunku, jak zaproponowałem, by mnie zmasturbowala bardzo się oburzyła (tego tylko można wymagać od dziwki). Czy moje zachowanie było nieodpowiednie?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Te kwestie są bardzo indywidualne. Jest to normalne, że jeżeli jest się w związku, potrzebuje się bliskości. Wszytko też zależy od tego jak długo jest Pan z partnerką.
Czasami kobiety potrzebują więcej czasu, aby poczuć się na tyle pewnie i bezpiecznie by być gotowym na bliskość fizyczną.

Masturbacja jest jedną z form rozładowania napięcia seksualnego i jest to coś bardzo naturalnego. Należy jednak pamiętać, iż każdy z nas ma swoją seksualność i swoje przyzwyczajenia. W takich sytuacjach najlepsza jest szczera rozmowa, wyrażenie swoich potrzeb i próba odnalezienia wspólnego porozumienia w sprawach intymnych.

Pozdrawiam!