Nieco podwyższony sygnał ACL, zwłaszcza w części dystalnej sugerujący uszkodzenie wiązadła
Proszę o pomoc w interpretacji wyników MR stawu kolanowego. Wizyta u ortopedy za miesiąc, a z opisu wnioskuję, że nie jest najlepiej. Proszę o informacje i rady. Opis;..."nieco podwyższony sygnał ACL, zwłaszcza w części dystalnej sugerujący uszkodzenie wiązadła.Linijne poziome zmiany przeciążeniowe trzonu i tylnego rogu MM.Uszkodzenie1stopnia TCL, PCL, LCL, więzadło rzepki i łąkotka boczna zachowane. Chrząstki stawowe gładkie." Za okazaną pomoc z góry dziękuję,

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście opis badania nie jest najlepszy. Wskazuje na uszkodzenie kluczowych struktur stabilizacyjnych staw kolanowy. Prawdopodobnie konieczny będzie zabieg.