Nieco spłaszczona lewa kopuła przepony
Proszę o objaśnienie wyniku RTG płuc-Nieco spłaszczona lewa kopuła przepony-najpewniej przez zrosty,lewa wnęka płucna nieco zageszczona-najpewniej naczyniowo,poza tym pola płucne bez zagęszczeń patologicznych.Blaszka miażdżycowa w łuku aorty.Sylwetka serca wielkości w normie RTG. Czy mam naciskać na skierowanie do pulmonologa.Wykony zostałrtg,bo staram się o skierowanie do sanatorium.Właściwie nie odczuwam żadnych dolegliwości poza kręgosłypem(zwyrodnienia,dyskopatia)

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże pozapalne. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty pulmonologa.