Nieco spłaszczona lewa kopuła przepony

Proszę o objaśnienie wyniku RTG płuc-Nieco spłaszczona lewa kopuła przepony-najpewniej przez zrosty,lewa wnęka płucna nieco zageszczona-najpewniej naczyniowo,poza tym pola płucne bez zagęszczeń patologicznych.Blaszka miażdżycowa w łuku aorty.Sylwetka serca wielkości w normie RTG. Czy mam naciskać na skierowanie do pulmonologa.Wykony zostałrtg,bo staram się o skierowanie do sanatorium.Właściwie nie odczuwam żadnych dolegliwości poza kręgosłypem(zwyrodnienia,dyskopatia)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże pozapalne. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty pulmonologa.