Nieco spłaszczony rdzeń kręgowy a operacja

Obniżony sygnał krążków m-k C3-7 jako wyra dehydratacji. Na poziomie C4-5 tendencja do uwypuklania krążka m-k.Na poziomie C5=6 niewielka przepuklina krążka m-k tylna szerokopodstawna modelująca worek oponowy oraz nieco ograniczająca otwory m-k,przednia rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego ograniczona,rdzeń kręgowy nieco spłaszczony,kanał kręgowy na tym poziomie szer. 12 mm.Na poziomie C 6-7 uwypuklenia krążka m-k modelujące worek oponowy. Czy czeka mnie operacja?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na istnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowymi oraz przeciążeniowym. Z dużą pewnością zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe. Sugerowałbym w tym momencie skonsultować otrzymany wynik z neurochirurgiem. Nie wykluczona jest operacja.