Niedługo mam casting - jak najszybciej schudnąć?

Mam 13 lat i ważę 32 kilogramy przy wzroście 163 cm. W przyszłości chciałabym być modelką, lecz moja figura (grruuube uda i fałda) mi na to nie pozwala. Już i ćwiczyłam intensywnie przez prawie lata, lecz to nie pomogło. Niedługo mam casting (czerwiec) i bardzo bym chciała dobrze wyglądać. W mojej klasie wszystkie dziewczyny są szczuuuupłe jak patyk - też bym chciała taka być. Nawet na WF-ie się wstydzę. Byłam nawet u lekarza, gdy nie chciałam jeść, lecz wylądowałam pod kroplówką. Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą poradę.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 12,07 i znajduje się dużo poniżej 3. percentyla. Oznacza to, że masz bardzo znaczną niedowagę. Nie powinnaś rozpoczynać diety odchudzającej, gdyż zagraża to Twojemu zdrowiu i życiu. W Twoim wypadku można sugerować, że chorujesz na anoreksję. Powinnaś udać się do lekarza, który pokieruje dalszym leczeniem. Przydatne także są wizyty u psychologa i dietetyka.

Pozdrawiam i życzę powodzenia