Niedobór czerwonych płytek u dziecka

witam mój synek ma niedobór czerwonych płytek norma wynosi od 150 a ona ma 83 czy to coś poważnego
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyn małopłytkowości jest ogromna ilość. Na pewno w tej sprawie trzeba skonsultować się z hematologiem. Zapewne będą konieczne specjalsityczne badania (badanie szczegółowe krwi, USG jamy brzusznej, być może punkcja szpiku kostnego).
O wszystkim zadecyduje po badaniu dziecka lekarza. Proszę nie bagatelizować tej sprawy ponieważ nie jest to nieznaczny spadek liczby płytek.