Niedobory w wyniku badania krwi

Otrzymałam wyniki badania krwi i mam kilka niedoborów. Proszę o możliwie szybką ich interpretację. WBC-6,08, RBC-4,46, HGB-11,3, HCT-35,1, MCV- 78,7, MCH-25,3, MCHC-32,2, PLT-263, RDW-SD-43,2, RDW-CV-15,3, MPV-10,8, LYM-2,18, MONO-0,6, MONO%-9,9, BASO-0,01, BASO%-0,2%, OB-10MM/H

Lek. Marta Hat

Witam! Wyniki morfologii krwi wskazują na występowanie u Pani anemii mikrocytarnej z niedoboru żelaza (obniżony poziom hemoglobiny, hematokryt oraz wskaźnik MCV, MCH i MCHC) W ocenie przyczyny ważny jest wywiad - krwawienie z przewodu pokarmowego, z dróg oddechowych, obfite miesiączki, inne krwawienie z dróg rodnych, krwiomocz, utrata krwi podczas urazu w niedawnym czasie, upośledzone wchłanianie z przewodu pokarmowego w przebiegu chorób żołądka i jelit. Jeżeli nic takiego ni występuje warto byłoby dorobić dodatkowe badania, które ocenią stopień wchłaniania żelaza przez Panią (poziom żelaza, ferrytyny, wskaźnik TIBC, czyli całkowita zdolność wiązania żelaza, transferyny, ocena obciążenia żelazem), także pomogą ustalić możliwą przyczynę anemii. W Należy skonsultować wynik z lekarzem i wprowadzić leczenie anemii. Pozdrawiam serdecznie.