Niedoczynność jako skutek nadczynności po podaniu jodu

Choruję na niedoczynność tarczycy, która jest skutkiem nadczynności po podaniu jodu. Wywołana jest guzkanmi, które moge wyczuć ręką i które nieznacznie się powiększają. Biopsja wykazała, że nie ma się jak na razie o co martwić. W maju mam kolejną wizytę, aczkolwiek teraz okazało się, że dwie osoby z mojej rodziny cierpią na raka tarczycy. Czy powinnam sie zgłosić wcześniej do lekarza? I jak bardzo wzrosło ryzyko zachorowania u mnie? Jaka jest profilaktyka raka tarczycy? Na co mam uważać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli biopsja nie wykazała zmian nowotworowych to działania nie muszą być podejmowane na cito. Niestety nie obędzie się bez operacji usunięcia tarczycy w trybie planowym.