Niedoczynność tarczycy a migotanie serca

Witam, Od ponad 4 lat leczę się na niedoczynność tarczycy /Hashimoto/. Ostatnio usłyszałam opinię, że choroba ta spowodowana jest od niedotlenionego serca. Czy to prawda? W ostatnim czasie odczuwam szybsze bicie serca, szybciej się denerwuję,męczę. Mam również zawroty głowy i częste migreny.Dwa razy w przeciągu 2-3 tygodni miała migotanie serca-szybsze i wolniejsze bicie,lekki ból.Po ok.2 minutach minęło.Co powinnam zrobić?Czy to pierwsze oznaki stanu przedzawałowego?Mam 32 lata.

Choroba Hashimoto nie jest wynikiem niedotlenienia serca. Objawy, które Pani zgłasza mogą wskazywać na konieczność modyfikacji dawki hormonu tarczycy. Proszę zbadać stężenie TSH i fT4.