Niedoczynność tarczycy a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i planowanie ciąży

w najbliższym czasie mam w planie odstawienie pigułek antykoncepcyjnych by postarać się o dziecko.jednak mam zdiagnozowaną niedoczynnośc tarczycy moje tsh w ostatnich wynikach był 1,98. najbliższą wiZytę u endokrynologa mam dopiero za 6 miesięcy biorę euthyrox25 jedną tabletkę dziennie. moje pytanie brzmi czy mam czekać bez pośpiechu na wizytę i bez strachu starać się czy jak mam teraz posptępować żeby wszystko było bezpiecznie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli obecnie TSH jest w normie można bez problemu starać się o ciążę.