Niedoczynność tarczycy a stosowanie suplementu diety L'biotica Włosy&Paznokcie

Choruje na niedoczynność tarczycy, nie biorę leków na tą przypadłość. pytania: - Przyjmuje suplement diety (codziennie 1 tabl.) L'biotica Włosy&Paznokcie Program BIOVAX Optimum 28, który zawiera w składzie jod (150 ug) , czy to może mi zaszkodzić ?Czy powinnam zaprzestać brać tego suplementu ? -Czy po spożywaniu tych suplementów z jodem powinnam jeszcze raz zrobić wyniki TSH,FT4 ? Wyniki badań robione 14.02.14 TSH 6,07 (zakres:0,27-4,20) FT4 1,16 (zakres: 0,93-1,70) Kobieta(22 lata)

TSH 6,07 u młodej kobiety jest wskazaniem do leczenie tyroksyną tj. Hormonami tarczycy. Moż stanowić istotną przyczynę problemów z włosami oraz być przyczyną niepowodzeń w zajściu w ciążę. Powinna Pani wykonać oznaczenia poziomu przeciwciał przeciwtarczycowych. Ich podwyższone miano wskazuje na przewlekłe zapalenie tarczycy jako przyczynę jej niedoczynności i stanowi przeciwwskazania do stosowania suplementów diety zawierających jod. Jod w. Takim przypadku może pogorszyć czynność tarczycy. Proszę oznaczyć kontrolnie poziom TSH i fT4

Szanowna Pani,
niedoczynność wymaga leczenia substytucyjnego tyroksyną, samo leczenie jodem może być niewystarczające. Proszę więc skonsultować się z endokrynologiem, który ustali odpowiedni sposób leczenia
Pozdrawiam
dr. R.Anielski