Niedoczynność tarczycy a wizyta u psychiatry

Półtora roku temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy. Ostatnie wyniki: w granicach normy. 3 razy w tygodniu pływam ok. 30 minut, staram się odpowiednio wysypiać. Często gwałtownie robi mi się chłodno. Najbardziej doskwiera mi nagłe pojawianie się zmęczenia. Biorę podtrzymujące dawki: Seronilu, Lamotrixu, a także Clonazepamu. Co 2 dzień- Euthyrox N25. Wizytę u lekarza psychiatry mam na początku 2014 roku. Odczekać? Przede mną pisanie pracy licencjackiej. Wiek: 22lata, waga: 71kg

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli wyniki są w granicach normy, a występujące objawy nie są na tyle uciążliwe, by wpływać na codzienny komfort życia, może Pan spokojnie poczekać do wizyt w styczni 2014r.
Jeśli jednak zmęczenie oraz uczucie chłodu znacząco wpływa na Pana kondycję psycho-fizyczną lepiej udać się do specjalisty już teraz. Opisane objawy mogą być skutkami ubocznymi stosowanych leków. Lekarz rozważy zmianę leków lub ich dawek w zależności od nasilenia i kontroli farmakologicznej choroby podstawowej.