Niedoczynność tarczycy i dwa zawały serca u 73-letniej kobiety

Witam. Pytanie dotyczy mojej babci która ma 73 lata. Jest po dwóch zawołać serca, ma niedoczynność tarczycy w trakcie leczenia. Przyjmuje leki na nadciśnienie. Parę razy zemdlala i lekarze twierdzili że to sprawka tarczycy. Ostatnio mniej więcej w tych samych godzinach zaczyna mówić nie wyraźnie,dostaje slinotoku opada jej szczęka i tak jakby był ograniczony z nią kontakt. Trwa to chwilę po czym przechodzi.Zadarzylo się tak 2 razy w ostatnim tygodniu. Skarży się na bóle głowy i zawroty. Co to?

Małgorzata Panek

Konieczna jest pilna wizyta u neurologa,aby wykluczyć udar. W przypadku pojawienia się takich objawów proszę niezwłocznie zgłosić się z babcią na SOR.
Pozdrawiam