Niedoczynność tarczycy i Hashimoto a wypadanie włosów pomimo stosowania leków

Witam. Od niedawna wiem, ze mam chora tarczyce. Niedoczynnosc i Hashimoto. Przyjmuje hormony, ale dalej wypadają mi włosy. Moja ciotka także jest chora na tarczyce i przez nią nie ma włosów, nie chciałabym przeżyć tego samego. czy może powinnam wprowadzić do jadłospisu jakieś zmiany? Jak powinna wyglądać moja dieta? Czekam z niecierpliwością na odpowiedz

Na efekty leczenia choroby Hashimoto dotyczące włosów często trzeba poczekać kilka miesięcy. Pani dieta powinna być pełnowartościowy, wzbogacona o warzywa i owoce w większej ilości, białko zwierzęce ( mięso, ryby słodkowodne) i nabiał( jaja, sery) oracz preparaty selenu. W razie braku poprawy warto spróbować diety bezglutenowej i ew. Bezlaktozowej.

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl