Niedoczynność tarczycy i objawy depresyjne

Witam, Od pewnego czasu leczę się na niedoczynność tarczycy. Od jakiegoś roku zauważam u siebie takie objawy depresji jak: smutek,przygnębienie, żal, obniżona samoocena, izolowanie się od otoczenia, zrywanie kontaktów ze znajomymi, porzucanie dotychczasowych zainteresowań. Ostatnio jest coraz gorzej, wszystko stało się obojętne, ciągle chce mi się płakać, nic mi się nie udaje, wszystko robię źle, miewam coraz głębsze myśli samobójcze, nie chce mi się już żyć. Co mam robić ?

Witam,

W swojej pratyce spotykam osoby, które doświadczają opisanych przez Panią przykrych emocji mając jednocześnie zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. O ile literatura niejednocznacznie wypowiada się na temat związków tzn. niedoczynność nie jest bezpośrednią przyczyną np. depresji czy odwrotnie, o tyle nie jest Pani odosobniona z tym, co Pani przeżywa i doświadcza. Nie należy jednak myśleć, że tak będzie już zawsze. Radziłabym zgłosić się do psychologa, aby razem z nim odnaleźć drogę do motywacji, poradzenia sobie z emocjami oraz na nowo czuć życiową energię i zapał.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek