Niedoczynność tarczycy i podwyższone OB a stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych
Witam, mam 60 lat, niedoczynność tarczycy, zrobiłam ob-43, mam tez problemy z kregosłupem i biodrem, czasami biore leki przeciwzapalne i przeciwbólowe,czy to ob moze byc podwyższone z tego powodu. Jakie badania powinnam zrobić, Lekarka skierowała mnie na usg jamy brzusznej,Krystyna

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jeżeli w stawach toczy się stan zapalny to tak. OB jest właśnie wykładnikiem stanu zapalnego. Warto jednak wykluczyć poważniejsze stany zapalne jamy brzusznej.