Niedoczynność tarczycy i ściskanie w gardle podczas zdenerwowania

Witam Mam problemy z niedoczynnością tarczycy i leczę się od 2 lat ale w dalszym ciągu mój stan zdrowia się nie poprawia. Przez pół roku chorowałam na depresję. Mam bardzo stresującą pracę i gdy ktoś mnie zdenerwuje ściska mnie w gardle tak mocno, że nie mogę przełknąć śliny i mam duże kołatanie serca. Mam pytanie czy to może być spowodowane chorobą nadnerczy czy to jest jakaś nerwica? nie wiem co mam robić. Na dodatek stale jestem śpiąca i potrafię zasnąć w każdej porze dnia.

Witam, Panią. Choroby tarczycy, zwłaszcza niedoczynność tarczycy często współistnieją z innymi chorobami, np. z depresją. Objaw ściskania w gardle może mieć nerwicowe, histeryczne podłoże i warto przemyśleć ponowny kontakt ze specjalistą w tym zakresie. Być może leki na tarczycę nie są dla Pani wystarczające, warto zadbać o większy komfort swojego życia i ułatwić sobie wykonywanie pracy, zwłaszcza jeśli jest stresująca. Trzymam za Panią kciuki.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, lub skorzystać z pomocy w ramach NFZ (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego).