Niedoczynność tarczycy i stosowanie leków na depresję

Witam! Od pół roku leczą się na depresję(nerwicę), przyjmuję cital 20 mg.Od jakieś czasu zaczęłam mieć problemy z miesiączką.Zlecono badania TSH wynik wyszedł 5,85 .Niedoczynność mogła wywołać u mnie depresję? czy po odstawieniu Citalu i ustabilizowaniu poziomu TSH moje samopoczucie wróci do normy.Mam 30 latCzy mogło być tak, że cital nie był konieczny a za wszystkie objawy odpowiadała tarczyca (senność, brak chęci do życia, napady lęku)Czy muszę czekać na wyregulowanie TSH aby ostawić cital?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam
Samo tsh nie jest wyznacznikiem niedoczynnosci. Proszę zrobic cała diagnostykę. Ft3, ft4, byc kozę przeciwciala