Niedoczynność tarczycy i stosowanie leku Letrox a planowanie dziecka

Witam ! Mam niedoczynność tarczycy,systematycznie przyjmuję lek Letrox 100mg.Od 6 miesięcy staramy się z narzeczonym o dziecko i obydwoje stosujemy witaminy Pregnancare conception VITABIOTICS(jesteśmy zdrowi-płodni). Wcześniej miałam bardzo obfite miesiączki które trwały nawet do 14 dni,a od trzech miesięcy jest bardzo małe krwawienie (czasem tylko plamienie) przez 4 lub 5 dni -czy to możliwe by moja miesiączka się zmieniła?Czy są jakieś inne tabletki które pomogą zajść szybciej w ciąże? Pozdr.

Leki przyjmowane z powodu niedoczynności tarczycy mają spowodować uregulowanie funkcji tarczycy. To tylko pośrednio wpływa na płodność. Letrox nie jest lekiem zwiększającym płodność, nie stosuje się go w celu zajścia w ciążę. Jeżeli jest niedoczynność tarczycy to taka choroba może powodować utrudnienie w zajściu w ciążę. Poprzez wyrównanie funkcji tarczycy mamy nadzieję uzyskać regularną owulację, przez to regularne cykle miesiączkowe, jeżeli oczywiście to niedoczynność tarczycy jest powodem zaburzeń. Przyjmowanie Letroxu ma więc wpływ ja jakość i częstość miesiączek. Jeżeli planuje Pani ciążę to zalecane stężenie TSH (oznaczenie rano przed przyjęciem tabletki Letox) powinno być mniejsze niż 2,5. Przyjmowanie preparatów wielowitaminowych (suplementy diety) jest kontrowersyjne u młodych, zdrowych osób będących na normalnej, zróżnicowanej diecie. Zalecane jest przyjmowanie kwasu foliowego 0,4ug.