Niedoczynność tarczycy i ucisk w skroniach

Od jakiegoś czasu leczę, lekką niedoczynność tarczycy. W międzyczasie pojawiają się takie objawy jak ucisk w klatce piersiowej, a ostatnio mocny ucisk w skroniach i z lewej strony szyi, mierzyłem ciśnienie i robiłem ekg wszystko w porządku. Objawy te są o wiele większe na drugi dzien po spożyciu większej ilości alkoholu, ale nawet teraz kiedy nie pije mam nieprzyjemny ucisk w skroniach, czasami w szyi, a czasem za łopatką. Czy ma to zwiazek z tarczyca i jakie badania powinienem jeszcze wykonac?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Uważam, że Pana objawy nie mają związku z niedoczynnością tarczycy. Sugeruję skonsultować się z lekarzem ortopedą, który oceni czy w Pana przypadku wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki w kierunku zmian w obrębie kręgosłupa.