Niedoczynność tarczycy i wyniki badania poziomów tarczycy

Witam. Stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy od pięciu tygodni biorę tabletki Euthyrox N 25. moje ostatnie wyniki TSH 2,450 (0,270-4,200) FT4 19,95 (12,00-22,00) FT3 6,65 (3,10-6,80) ANTY TPO 16,0 (<34,0) ANTY TG <10 (<115,0) Wizytę u lekarza mam za tydzień czy te wyniki są dobre. bardzo proszę o odpowiedź.Martwię się.

Proszę się nie martwić, wyniki są w normie. Ważne też jak się Pani czuje :) Proszę tylko pamiętać aby pobranie krwi wykonywać najlepiej przed zażyciem Euthyroxu, gdyż oznaczenie FT4 np. po 2-3 godzinach od połknięcia tabletki czasem może być zawyżone. Pozdrawiam

Proszę się nie martwić, wyniki są w normie. Ważne jest także jak się Pani czuje. Proszę także pamiętać aby w dniu pobierania krwi na badania, tabletkę Euthyrox zażyć po a nie przed pobraniem krwi, gdyż może to ew. wpłynąć na wynik zwłaszcza FT4 (tzn zawyżać go).